Lista najczęściej zadawanych pytań

Poniżej możesz znaleźć najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie. Jeżeli nie rozwiążesz trapiącego cię problemu śmiało do nas napisz lub zadzwoń – nie gryziemy. 🙂

Jak duży obiekt mogę u Was wydrukować?

Pole robocze naszych drukarek pozwala na wydruk o maksymalnej długości 500mm na 500mm na 500mm, natomiast w przeważającej ilości przypadków jesteśmy w stanie wydrukować większe obiekty modularnie – skontaktuj się z nami aby zapytać o szczegóły.

W jakiej technologii drukujecie?

Głównie tworzymy w FDM oraz DLP (często określany jako SLA). FDM najlepiej sprawdza się przy częściach i prototypach – jest to wytrzymały druk o niezbyt wysokim poziomie detalu. DLP natomiast świetnie nadaje się do obiektów o dużym skomplikowaniu i bardzo dużym detalu: figurek, postaci, malutkich ale skomplikowanych elementach.

Czy zaprojektujecie mi dowolną część?

Tak, o ile będziesz w stanie dostarczyć nam jej wymiary w dowolny sposób: może to być popsuta część, pomiary, szkic z odległościami itd. Przedmiot możesz zostawić u nas w biurze lub wysłać pocztą – pomożemy zorganizować przesyłkę.

Czy mogę u Was wydrukować gotowy model 3D?

Jak najbardziej. Jeśli model będzie musiał zostać przez nas dodatkowo przygotowany lub zmodyfikowany to ustalimy to wspólnie podczas rozmowy.

Ile kosztuje wydruk 3D?

Cena druku różni się w zależności od nakładu naszej pracy: czasu trwania, zużycia materiału i technologii. Ceny zaczynają się od 30 złotych. Przykładowo: projekt prostej części razem z jej wydrukiem może wynieść 30 zł. Natomiast zaprojektowanie i wydruk prototypu słuchawek – ponad 200 zł. Na cenę składają się głównie: czas druku i ilość materiału, czas potrzebny na zaprojektowanie i przygotowanie modelu oraz czas niezbędny na jego obróbkę.

Czy wydruki są odporne?

Ogólnie tak, nawet bardzo. Wszystko zależy od modelu, konkretnego materiału i warunków w jakich druk będzie "pracować". Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz tworzyw a naszą rolą jest doradzić jaki materiał powinien być użyty do danego rozwiązania.

Czy wydruki posiadają jakiś atest?

Nie, nasze wydruki nie posiadają żadnego atestu: nie drukujemy modeli lub obiektów od których może zależeć bezpieczeństwo lub zdrowie człowieka. Wydruki są ekologiczne, nietoksyczne dla środowiska i można poddawać je recyklingowi.

Czy mogę u Was wydrukować model, który będzie pracował mechanicznie?

To zależy. Plastik, choć można bez problemu stworzyć z niego wszelakie koła zębate, przekładnie czy tłoki, średnio nadaje się do długotrwałej pracy mechanicznej. Dużo lepiej sprawdza się w roli przejściówek, osłonek, separatorów, haków itd.

Czy mogę złożyć zamówienie przez internet?

Jak najbardziej. Jedyny warunek mamy taki, że w jakiś sposób musisz nam dostarczyć wymiary tego co mamy wydrukować (lub gotowy model, jeśli taki posiadasz). Gotowy wydruk prześlemy do Ciebie kurierem inPost lub do paczkomatu.

Co jeśli model nie będzie pasował?

Zwracasz go a my wykonujemy nowy uwzględniając niezbędne poprawki. Jeżeli błąd leżał po stronie naszych pomiarów to poprawkę wykonamy całkowicie za darmo.

Potrzebuję wydrukować jeszcze raz obiekt, który zaprojektowaliście dla mnie wcześniej. Czy muszę drugi raz płacić za projekt?

Druk, przy dobrze wykonanym projekcie, jest stosunkowo niskim kosztem. Jeśli raz wykonałeś u nas projekt jakiegoś modelu (np. osłony na radio samochodowe) to za jego kolejny druk zapłacisz dużo mniej: poniesiesz tylko i wyłącznie koszt samego druku oraz ewentualnej obróbki modelu. Czasami jest to oszczędność na poziomie kilkuset złotych. Innymi słowy: za projekt płacisz tylko raz.

Znalazłem model 3D w internecie. Czy mogę go u Was wydrukować?

W większości przypadków tak, szczególnie jeśli model został znaleziony na takiej stronie jak thingiverse.com lub yeggi.com – są one już zoptymalizowane pod druk 3D. Jeśli będzie to model 3D wykonany np. do gry komputerowej lub służący jako wzór architektoniczny – wtedy prawdopodobnie będzie trzeba doliczyć czas wymagany na jego przygotowanie do druku.

Mam już model, ale chciałbym w nim zmienić parę rzeczy. Czy mogę zlecić Wam poprawki tego modelu?

Tak, jeśli będzie wykonany w jednym z popularnych rozszerzeń oraz model będzie wykonany prawidłowo (z uwzględnieniem aspektów technicznych). W innym przypadku może okazać się, że model będzie wymagał większego nakładu pracy, do czego możemy podejść indywidualnie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Wejdź z nami w

KONTAKT

Adres

ul. Świętego Ducha 2A/421

70-205 Szczecin

woj. zachodniopomorskie

Polska

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku:

11:00 – 16:00


Dane Firmy:

3DTarget Bartłomiej Bałękowski

NIP: 9482550808

REGON: 52020433

NAPISZ DO NAS:

KONTAKT

ZAPYTANIA OFERTOWE

Bartek@3DTarget.pl

575 – 214 – 047